با هدف تنظیم بازاراقلام ضروری مردم مازاد بر نیاز استان ذخیره سازی شده است

با هدف تنظیم بازار

اقلام ضروری مردم مازاد بر نیاز استان ذخیره سازی شده است

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت : اقلام اساسی و ضروری مردم مثل گوشت قرمز ، مرغ ، میوه و تخم مرغ به اندازه کافی در انبار و سردخانه ها ذخیره سازی شده که پاسخگوی نیاز مردم می باشد .

مجید آنجفی  افزود : در راستای وظایف سازمان جهاد کشاورزی تنظیم بازار با توجه به روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروز اقدامات قابل قبولی صورت گرفته است .

وی با اشاره به اینکه قیمتها با توجه به بحث عرضه و تقاضا تنظیم میشود اظهار داشت : در صورت نیاز به اقلام ضروری مردم از ذخایری که در شرکت پشتیبانی و سردخانه ها به بازار عرضه می شود استفاده لازم می شود .

آنجفی با اشاره به اینکه در خصوص قیمت مرغ توسط شرکت پشتیبانی ذخیره بالایی صورت گرفته اظهار داشت: بالغ بر ۲۵۰۰ تن مرغ منجمد با کیفیت بالا در انبارها موجود است و برای کنترل بازار، به عوامل فروش با قیمت مصوب ۵۸۰۰ تومان و به مغازه دار با ۶۲۰۰ تومان عرضه می شود .

وی با تاکید بر اینکه گوشت قرمز منجمد  از گوشت های وارداتی و با کیفیت در انبارها موجود است افرود : در حال حاضر بالغ بر ۶۰ تن موجود داریم که در صورت نیاز در کنترل بازار توزیع و در مغازه ها هم با قیمت ۲۳ هزار تومان در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد .

وی در خصوص توزیع میوه بیان داشت : در ستاد تنظیم بازار در زمینه میوه ۵۴ غرفه در استان دیده شده که میوه با کیفیت بالا در حال توزیع است و تا پایان تعطیلات نیز ادامه دارد و مازاد مصرف مردم ذخئره سازی شده است .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت : اتحادیه مرغداران پذیرفته که بخشی از تخم مرغ را با قیمت ۶۷۰۰ تومان در فروشگاههای مناطق محروم توزیع کنند .

مجید آنجفی اظهار داشت : با اقدامات ویژه ای که با همکاری اداره کل دامپزشکی صورت گرفته برای مقابله با آنفولانزا در سال جاری تلفات در مرغداری های استان به مراتب کمتر از استان های همجوار بوده است .

وی در پایان خاطر نشان ساخت : با جوجه ریزی که در سال جاری انجام شده  در سال جدید افزایش قابل توجهی تولید   خواهیم داشت و در راستای ایجاد آرامش بین هموطنان باید گفت قطعا قیمت تخم مرغ سیر نزولی خواهد داشت و جای هیچگونه نگرانی در این زمینه وجود ندارد ‌.

پيوندها

سامدبازرسيپورتال مردمسازمان تحقیقاتآبياري نوينسامانه رسیدگی به شکایاتبيمه تكميلي1