بهره برداری از چند طرح کشاورزی در شهرستان اراک توسط استاندار و مهندس بابایی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی

1

بهره برداری از چند طرح کشاورزی در شهرستان اراک توسط استاندار و مهندس بابایی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی

 

استاندار مرکزی روز شنبه در حاشیه بهره برداری از طرح های عمرانی، کشاورزی، آبرسانی و خدماتی شهرستان اراک افزود: این طرح ها با اعتباری بالغ بر ۶۵۰ میلیارد ریال اجرایی و با بهره برداری از آن ها برای ۴۵۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد می شود.
زمانی قمی، بهره برداری از طرح روشنایی بلوار شهرک قائم و هجرت شهر اراک، اصلاح شبکه آبرسانی و طرح های آبیاری نوین را از جمله این طرح ها عنوان کرد.
استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: بهره برداری از طرح های آبیاری نوین و اصلاح شبکه آبرسانی به روستاها و شهر ها علاوه بر جلوگیری از هدر رفت، ضریب بهره وری از این نعمت خدادادی در شهرها و روستاهای استان را افزایش می دهد.
وی با یادآوری بهره برداری از ۱۰۰ هکتار طرح آبیاری نوین در شهرستان اراک گفت: ۸۵ درصد اعتبار مورد نیاز این طرح ها از به صورت کمک بلاعوض توسط دولت و مابقی آن توسط متقاضیان تامین شده است.
طرح روشنایی چهار کیلومتر بلوار شهرک قائم و هجرت اراک با اعتباری بالغ بر سه هزار و ۷۰۰ میلیون ریال، بهره برداری از حسینیه و بلوار امام خمینی (ره) روستای خیر آباد با ۱۵ هزار متر آسفالت و هشت هزار متر مربع زیر سازی، بهره برداری از مجتمع آبرسانی عمرانی روستای شهسواران شامل تعویض خطوط انتقال و شبکه توریع به طول ۱۷ کیلومتر، احداث یک باب مخزن آب هوایی به ظرفیت ۷۰ متر مکعب، اجرای خطوط انتقال برق به طول ۲۰ متر، نصب ۴۵۰ فقره انشعاب با اعتباری بالغ بر ۶ هزار و ۵۰۰میلیون ریال با حضور استاندار استان مرکزی، فرماندار و برخی از مدیران استانی و شهرستانی این استان به بهره برداری رسید.
آبیاری تحت فشار سهل آباد به مساحت ۶۲ و پنج دهم هکتار با سرمایه گذاری پنج هزار و ۵۵ میلیون ریال مشارکت دولتی یک هزار و ۱۲ میلیون ریال سهم متقاضی با اشتغال زایی ۱۲ نفر و بهره برداری از آبیاری تحت فشار دشت انقان با ۳۸ هکتار مساحت و سه هزار و ۱۰۰ میلیون ریال اعتبار که یک هزار و ۸۸۷ میلیون ریال آن با کمک دولتی و یک هزار و ۲۱۰ میلیون ریال آورده شخصی در سومین روز از هفته دولت به بهره برداری رسید.
عملیات اجرایی مجتمع اداری شهر کارچان در زمینی به مساحت یک هزار و ۷۰۰ متر مربع در سه طبقه هر طبقه ۵۵۰ متر با اعتباری بالغ بر هشت هزار و ۵۰۰ میلیون ریال آغاز شد.
استاندار استان مرکزی در سفر به شهر شهسواران شهرستان اراک با خانواده شهید والا مقام محمد علی جعفری شهسوارانی دیدار کرد.
شهید محمد علی جعفری شهسوارانی در سال ۴۱ در شهسواران به دنیا امد و در پنجم آذر ماه سال ۶۱ در عملیات رمضان در شلمچه به مقام والای شهادت نائل آمد.

پيوندها

سامدبازرسيپورتال مردمسازمان تحقیقاتآبياري نوينسامانه رسیدگی به شکایاتبيمه تكميلي1