جلسه سامانه جامع پهنه‌بندی و مدیریت داده‌های کشاورزی درسازمان جهاد کشاورزی برگزار شد.

جلسه سامانه جامع پهنه‌بندی و مدیریت داده‌های کشاورزی درسازمان جهاد کشاورزی برگزار شد.

بر اساس اعلام سازمان جهاد کشاورزی،‌ سامانه جامع پهنه‌بندی و مدیریت داده‌های کشاورزی در تمام شهرستانهای استان مرکزی راه‌اندازی شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی ، فراهانی رییس اداره آمار وفناوری اطلاعات و تجهیز شبکه  سازمان  در حاشیه جلسه سامانه جامع پهنه بندی و مدیریت داده های کشاورزی با اعلام این مطلب گفت: این سامانه تاکنون در۱۲ شهرستان  استان مرکزی اجرا شده است.

وی هدف از راه اندازی سامانه جامع پهنه بندی و مدیریت داده های کشاورزی را ثبت اطلاعات بهره بردارانَ، بهره برداری ها و فعالیت های حوزه ترویج و مراکز کشاورزی توسط مروجان در راستای اجرایی شدن نظام نوین ترویج عنوان کرد.
فراهانی ضمن ارائه گزارش جامع از میزان عملکرد هر پهنه افزود: آمار محصولات ثبت شده در سامانه به تفکیک شهرستان مورد بررسی قرار گرفته است.

وی افزود : در این طرح کارشناسان معاونت و مدیریتهای تخصصی مسئول بررسی و نظارت و آمار ثبت شده در حوزه کاری خود بوده و نکات دارای اشکال را طی گزارشات کتبی به مدیران هر شهرستان اعلام نمایند.
فرهانی  تصریح کرد: در این سامانه، اطلاعات بهره برداران کشاورزی، اطلاعات کارشناسان و مروجان مسوول هر یک از پهنه ها و تعیین حدود و ثغور فعالیت های شان، اطلاعات زیر ساخت ها و تجهیزات در مراکز جهاد کشاورزی دهستان ثبت می شود تا ۱۵ آذر فرصت دارند تا اطلاعات راتکمیل و اصلاح اطلاعات زراعی سال ۹۵-۹۶ را به عمل آورند .
وی افزود: به تدریج فرم های تخصصی در حوزه زراعت و باغبانی در این سامانه بارگذاری خواهد شد، تا اطلاعات مربوط به این حوزه ها توسط مروجان ثبت شود و مسئولیت صحت اطلاعات با مدیر هرشهرستان خواهد بود.

پيوندها

سامدبازرسيپورتال مردمسازمان تحقیقاتآبياري نوينسامانه رسیدگی به شکایاتبيمه تكميلي1