جلسه شورای هماهنگی مشترک مدیریت شیلات سازمان با کارشناسان آبزی پرور شهرستانها در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کمیجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کمیجان جلسه شورای هماهنگی مشترک مدیریت شیلات سازمان با کارشناسان آبزی پرور شهرستانها با حضور فرمانداری شهرستان کمیجان، مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی و کارشناسان آبزی پرور شهرستانها در سالن جلسات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کمیجان برگزارگردید.

در ابتدای جلسه آقای مهندس حاجیلو ضمن تبریک ولادت با سعادت امام موسی کاظم (ع) از حضور اعضای جلسه به ویژه فرماندار شهرستان و مدیر شیلات سازمان تقدیر و تشکر نمود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کمیجان در ادامه گزارشی از تولیدات کشاورزی شهرستان ارائه کرد.

ایشان با اشاره به اینکه تولید حدود ۲۱درصد کل گوشت ماهی استان در شهرستان کمیجان انجام می شود، ضمن تقدیر از فعالیت و تلاش ارزنده مسئول واحد شیلات شهرستان، اضافه کرد:«شهرستان کمیجان از حیث تولید این ماده پروتئینی ارزشمند در سالهای اخیر مقام اول و دوم استان را به خود اختصاص داده و در پایان برنامه پنجم مقام سوم را کسب نموده است.»

در ادامه آقای مهندس سلیمانی با اشاره به بحث اشتغال و تولید،فعالیت شیلات و آبزیان را یکی از عرصه های اشتغال زایی و تولید توصیف کرد که می توان با برنامه  ریزی دقیق، نسبت به بهره برداری صحیح از منابع آب و مدیریت صحیح در استخرهای دو منظوره علاوه بر ایجاد اشتغال به تولید پایدار دست یافت.

فرماندار شهرستان کمیجان با اشاره به فعالیت گستره مدیریت شیلات در سطح استان ،آن را یکی از بخش های فعال در بخش کشاورزی قلمداد و از تلاش مجموعه مدیریت شیلات استان تقدیر نمود.

سپس آقای مهندس اکبری مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان، با اشاره به برنامه های مدیریت شیلات در سطح استان در راستای اقتصاد مقاومتی اهم از توسعه مراکز آبزی پروری،مراکز حد واسط،پرورش زالو و ماهی خاویاری از تحقق کامل برنامه های مدیریت شیلات فراتر از آنچه در برنامه ششم توسعه آمده، خبر داد و افزایش تخصیص اعتبارات جاری و مستمر واحد شیلات را متضمن پایداری تولید و ایجاد اشتغال عنوان نمود.

بعد از جلسه مسئولین شیلات شهرستانها از کارخانه تولید دانه طلایی کمیجان که کار تولید غذای ماهیان گرمابی ،سردابی و میگو واقع در شهرک صنعتی کمیجان، بازدید نمودند.

پيوندها

سامدبازرسيپورتال مردمسازمان تحقیقاتآبياري نوينسامانه رسیدگی به شکایاتبيمه تكميلي1