همدلی و همکاری و همگرایی لازم در سازمان جهاد کشاورزی همواره وجود دارد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی ضمن عرض تبریک ماه مبارک رجب و سال نو، از زحمات تمام پرسنل و همکاران سازمان  تقدیر کرد واظهار داشت:
همدلی و همکاری و همگرایی لازم در سازمان جهاد کشاورزی همواره وجود  داشته که امیدواریم در سال ۹۷ هم به  قوت باقی مانده و بیشتر شود و باید از تمام پرسنل سازمان در استان و چه در شهرستانها تقدیر شود چرا که با این وحدت و انسجام در رشد و توسعه اهداف سازمان نقش بسزایی ایفا کردند.
مجید آنجفی ضمن از  عملکرد نمایندگی ولی فقیه در خصوص عملکرد فرهنگی این حوزه تقدیر کرد و افزود : با مدیریت صحیح حاج آقای محرابی  در این حوزه سلامت  در سازمان جهادکشاورزی حفظ شده  و با همدلی بوجود آمده، رضایت مردم  که ولی نعمتان انقلاب هستند را در پی داشته است و تمام همکاران در زمینه ارائه خدمات مطلوب از هیچ تلاشی دریغ نکرده اند که بسیار قابل تحسین است.

وی با بیان اینکه تمام تلاش ما در سازمان در بستر همکاری و همراهی و ارائه تکالیف سازمانی به نحو شایسته است گفت :  تاکید مجدد وزیر جهاد کشاورزی نیز  بر محوریت جهاد کشاورزی و همراهی همه دستگاههای تابعه می باشد که نیاز است  کمیته ای تشکیل  وعملکرد تمام دستگاههای تابعه جمع بندی شود و ریاست سازمان موظف است که با اختیار تام تمام حوزه ها را راهبری کند چرا که تمام مسئولیت استان و شهرستانها متوجه ریاست سازمان می باشد .
آنجفی با اشاره بر اینکه ماههای آخر سال باحجم عظیمی از مراجعات در سازمان با شرایط سختی مواجه بودیم گفت : علیرغم مشکلات  مالی جدی که در خصوص تخصیص ها واسناد خزانه در سازمان با آن مواجه بودیم با تلاش و پیگیری توانستیم مشکلاتی در خصوص طلب تامین اجتماعی بالغ بر ۵۰ درصد از همکاران که سالها با آن دست به گریبان بودند درصد بالایی از پراختها مرتفع شودکه بسیار قابل تقدیر  است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی ضمن تقدیر از پیگیری استاندار و معاونین و سازمان برنامه ریزی و بودجه  درخصوص مشکلات  مالی سازمان افزود : علیرغم اعتبارات هزینه ای سازمان تقریبا پرداخت ها به روز شده و بسیاری از گره های مالی باز شده که توانستیم پایان سال خوبی را برای همکاران رقم بزنیم .
وی بیان داشت : در مورد پرداختی ها به شکلی عمل شد همکارانی که پرداختی مالی پایین تری را داشتند دریافتی بالایی کسب کنند و حداکثر پرداختها با گذشت همکارانی که حداکثر دریافت را داشتند رضایت نسبی حاصل شد که این همراهی و همدلی  همکاران جای تقدیر ویژه دارد .
آنجفی در خصوص ساختار پرسنل نیروی انسانی اظهار داشت :  در این زمینه ما  نیاز به بازتعریف فرآیندهای سازمانی را داریم که نیاز است بسیاری از فرآیندهای سازمان در حوزه تحول اداری بازتعریف و بازنگری شود چرا که در این زمینه گره های زیادی در خصوص گره گشایی از امورات ارباب رجوع داریم که می طلبد    برای رفع مشکلات در این حوزه  تدابیری اندیشیده شود.
وی ادامه داد : باید در حوزه منابع انسانی و پشتیبانی و حوزه‌های دیگر کمیته‌های تشکیل شود که خروجی آن شایسته‌سالاری و چینش نیروی انسانی داشته باشیم و فرآیندی که در کمترین زمان کار ارباب رجوع انجام شود، نیاز به پیگیری دارد چرا که تلاش در این زمینه حفظ وجهه سازمانی را در پی دارد .
آنجفی  گفت :از دیگر مسائلی که باید پیگیری شود مشکلات پشتیبانی ماشین‌آلات سازمان که باید به طور جد تامین و پیگیری شود و مراکز خدمات را  مجهز کنیم همچنین ساختمان شهرستانها و مرکز استان را تجهیز کنیم چرا که شان سازمان با این وضع امکانات اداری موجود همخوانی ندارد .

مجید آنجفی افزود : بنا بر توصیه موکد  وزیر جهاد کشاورزی میزان خرید گندم در سال ۹۷ را ۱۰ و نیم میلیون تن برآورد کردند که در این زمینه هیچ بهانه ای را در خصوص خشکسالی ، تدارک کود و سرمازدگی پذیرفته نیست و در صورت بروز این مشکلات هر کدام از استانها باید راهکاری ارائه دهند.
وی ادامه داد : علیرغم کمبود بارشها باید بهترین تدارک را هم در زمینه کود شیمیایی و هم بدای پایش بهبود آفات و کشت و نگهداشت زمینهای موجود داشته باشیم که ما در زمینه کشت تا حدودی عقب باشیم که نیاز است به تعهدی که در استان داریم خود را برسانیم.

وی اظهار داشت :  بحث ورود اطلاعات به سامانه جامع  که طراحی شده بسیار حائز اهمیت است و باید اطلاعات به روز شود چرا که به محض فصل خرید گندم هیچ تولید کننده ای خارج از سامانه نمیتواند گندم تحویل دهد که درصورت عدم ثبت نام در سامانه کشاورزان  با مشکلاتی مواجه می شوند که مقرر شد کارگروه هماهنگی خرید گندم با ریاست استاندار تشکیل شود که می طلبد قبل از آن کمیته کارشناسی در سازمان با محوریت معاونت تولیدات گیاهی تشکیل شود .

وی در خصوص  بحث سن گندم اظهار داشت :  همه پرسنل سازمان  در استان و مراکز ستاد و پشتیبانی برای مبارزه با سن نیروی حفظ نباتات هستیم تا بهترین خروجی را در این زمینه داشته باشیم .

عباسی فارس, [۲۵.۰۳.۱۸ ۰۷:۵۲]
وی ادامه داد : در بحث کود شیمیایی تدارک خوبی دیده شده و مشکلی که با آن مواجه هستیم درصد مصرف کودهای پتاس است که حداقل انتظار ما این است که این عدداز چهار هزار باید به ۱۱ هزار کود فسفات برسد و  نیاز به برنامه ریزی جدی در زراعت و باغبانی است  چرا که این کود می تواند هم درصد مقاومت گیاه را در برابر آفات و بیماری ها بالا ببرد و هم کیفیت محصول و مقاومت به سرما را افزایش دهد .
آنجفی اضافه کرد : نیاز است یک کار ترویجی و آموزشی صورت گیرد چرا که ترکیب کود فسفات و پتاس موجب بحران تغذیه ای در خاک می شود و عملکرد ما را در این زمینه کاهش می دهد و در بعضی از استانها در این زمینه موفق عمل شده که ما هم باید در این زمینه با  استفاده از تجربیات کارشناسان در این خصوص با موفقیت این مرحله را پشت سر بگذاریم .

آنجفی با بیان اینکه در ستاد تنظیم بازار عملکرد خوبی داشتیم افزود :  تدارک خوبی در ذخیره سازی ۸۰ تن گوشت قرمز و بالغ بر ۲۵۰۰ تن گوشت مرغ انجام شده و با بیماری فوق حاد پرندگان که استانهای همجوار را فرا گرفته بود توانستیم با کمترین تنش موفق عمل کنیم همچنین در خصوص میوه شب عید   مردم هم از کیفیت  پرتقال و سیب و هم  قیمت آن رضایت کامل داشتند که جا دارد از ارائه خدمات ارزنده تقدیر کرد .
وی با تاکید بر جذب اعتبارات و تسهیلات اسناد خزانه گفت : بعد از تعطیلات نوروز باید جلسه ای در خصوص پیشرفت فیزیکی مالی پروژه ها داشته باشیم تا بتوانیم با ارائه اسناد ،اعتبارات بالایی را جذب کنیم و  همچنین جذب اعتبارات تسهیلاتی برای توسعه اشتغال روستایی و پایداری مورد بررسی وپیگیری جدی  قرار گیرد .
وی با اشاره به اینکه در سال ۹۶ در سازمان جهاد کشاورزی ۳۸ نفر از نیروها کاهش یافته بیان داشت : علیرغم میل باطنی تعدادی از همکاران با تجربه و موفق سازمان به درجه بازنشستگی نائل می شوند که ابلاغیه آنها زده شده است که تصمیم بسیار سختی بود ولی با توجه به بحران اشتغال در کشور نیاز است به همه نیروها اجازه کار داده شود .
وی گفت  : باید به تصمیمات سازمانی پایبند باشیم چرا که با این اتفاق در سازمان پویایی ایجاد می شود.
آنجفی در پایان با ابراز خرسندی و تقدیر از تمام پرسنل سازمان خاطر نشان ساخت : مرهون تلاش و تجربه پرسنل سازمان به ویژه بازنشستگان هستم چرا که به لطف همکاران مجرب و متهعد توانستیم در فرصتی کوتاه از بحران مالی عبور کنیم و بدون شک برای پیشبرد اهداف سازمان از راهنمایی ها و تجربیات این دوستان بی بهره نخواهیم بود ‌.

پيوندها

سامدبازرسيپورتال مردمسازمان تحقیقاتآبياري نوينسامانه رسیدگی به شکایاتبيمه تكميلي1